26 жовтня, з ініціативи викладачів кафедри геодезії та картографії, для студентів 2 курсу було організовано виїзну екскурсія до одного з пунктів дуги Струве, який зберігся у Рівненській області.
Вимірювання дуги виконувалися протягом 1816-1855 років під керівництвом видатного астронома та геодезиста Вільгельма Струве та військового геодезиста Карла Теннера. Геодезична дуга Струве перетинає з півночі на південь терени 10 європейських країн – Норвегії, Швеції, Фінляндії, Росії, Естонії, Латвії, Литви, Білорусі, України та Молдови. Дуга, довжиною 2820 кілометрів, складається із 265 суміжних трикутників, які утворюють своєрідний ланцюг, та представляє перше точне вимірювання великого (довгого) сегмента дуги меридіана.
Зокрема, на Рівненщині є три пункти Геодезичної дуги Струве (у Дубенському, Млинівському та Демидівському районах). Геодезичний пункт Гурники закладений та визначений військовим геодезистом Карлом Теннером, відновлений НДІ геодезії і картографії та Національним університетом водного господарства та природокористування у 2009 році. Першого квітня 2012 року в селі Гірники Дубенського району відбулося відкриття пам’ятного знаку на честь вимірювання в Україні Геодезичної дуги Струве.
Студенти напряму підготовки «геодезія, картографія та землеустрій» мали змогу в польових умовах ознайомитися з історичною геодезичною спадщиною, а також з діючим геодезичним пунктом, адже у 1925 році на цьому ж місці було закладено пункт державної геодезичної мережі 1 класу. Варто відзначити стійкість наших майбутніх геодезистів, які незважаючи на прохолодну погоду, більше схожу на зимову, отримали задоволення від поїздки.
http://nuwm.edu.ua/university/news/nov201410281626