Військові топографи

Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Форум військових геодизстів, топографів, картографів


    Київський топографічний технікум

    Yevhen
    Yevhen
    Admin


    Кількість повідомлень : 1509
    Дата реєстрації : 27.12.2014
    Вік : 69
    Звідки : Українець

    Київський топографічний технікум Empty Київський топографічний технікум

    Повідомлення автор Yevhen Пн Січ 19, 2015 5:38 pm

    Военная подготовка в топографических техникумах

    С 60-х по 80-е гг. XX века, в связи с повышением значимости топогеодезического обеспечения и развитием видовых топографических служб (в ВВС, РВСН, войсках ПВО и пр.), дополнительная подготовка офицеров запаса для ВТС СА была организована в системе среднего специального образования в ряде топографических техникумов.
    В топографических техникумах были организованы отделения военной подготовки. Преподавали действующие офицеры ВТС, для занятий также привлекались и бывшие военнослужащие, находящиеся в запасе или отставке. Обучение проходили все студенты мужского пола, по окончании курса они проходили военные сборы, сдавали соответствующие экзамены и им присваивалось воинское звание «младший лейтенант» запаса.
    Многие из них впоследствии служили в кадрах Вооруженных Сил, продолжали образование в ВИА им. В.В.Куйбышева, занимали видные должности в ВТС СА. В 80-х гг. отделения военной подготовки в топографических техникумах были расформированы.
    В таблице указаны топографические техникумы, имевшие отделения военной подготовки и перечислены начальники отделений.
    Техникумы, имевшие отделения военной подготовки Начальники отделения
    военной подготовки
    Киевский
    топографический техникум подполковник В.Е.Парийский (12.08.1961–24.01.1967);
    подполковник И.В.Федоренко (4.02.1967–25.09.1971);
    подполковник-инженер В.Ф.Овчаренко (5.10.1971–4.12.1975).
    Ленинградский топографический техникум подполковник Д.И.Санталов (12.08.1961–1969);
    подполковник В.В.Крылов (4.12.1969–15.11.1974);
    полковник И.Г.Слуцкий (29.11.1974–14.03.1988);
    полковник Н.П.Дмитриев (26.04.1983–1990).

    1. Долгов Е.И., Сергеев С.В. История частей топографической службы. – М. Издательство "Аксиом", 2012. – 643с.
    Yevhen
    Yevhen
    Admin


    Кількість повідомлень : 1509
    Дата реєстрації : 27.12.2014
    Вік : 69
    Звідки : Українець

    Київський топографічний технікум Empty Re: Київський топографічний технікум

    Повідомлення автор Yevhen Пн Січ 19, 2015 5:39 pm


    Alinka Shandurska

    10 березня 1944 року розпорядженням Раднаркому СРСР № 4788-р та наказом начальника Головного управління геодезії і картографії при Раднаркомі СРСР №44 було створено Топографічне училище, що пізніше стало Київським топографічним технікумом. У 2000 році наказом Міністерства освіти і науки України Коледж інформаційних технологій та землевпорядкування увійшов до складу Національного авіаційного університету як відокремлений структурний підрозділ.

    Ентузіастами-засновниками закладу були: перший директор Александров Т.Ф.; його заступники Вайнштейн І.С., Гощицький В.М., Бірюков А.І.; викладачі Відуєв М.Г., Георгієвський О.О., Лебедєв В.Я., Бухман М.М.; військові топографи Кудрявцев П.Г., Єремеєв В.І. та інші. Завдяки саме цим людям у 1948 році Топографічне училище видало дипломи техніків-топографів першим 16 випускникам, які пішли працювати на аерогеодезичні підприємства України.

    Ще в 1951 році в технікумі було відкрито заочне відділення, яке успішно функціонує і сьогодні. На заочному відділенні проводиться підготовка фахівців зі спеціальностей „Геодезичні роботи та експлуатація геодезичного обладнання”, „Землевпорядкування” та „Діловодство”.

    У 1954 році було побудовано власний навчальний корпус, а пізніше гуртожиток на 270 місць. Все це дало можливість збільшити контингент студентів і покращити рівень підготовки спеціалістів. Подальше зміцнення навчальної бази – це відкриття в 1981 році 9-ти поверхового гуртожитку з комфортними умовами проживання та реконструювання старого гуртожитку у другий навчальний корпус.

    Для підприємств топографо-геодезичної галузі велике значення має практична підготовка випускників. У 1950 році, з приходом до керівництва технікуму Скляра П.П., остаточно визначилось постійне місце проведення польових геодезичних практик – село Синява Рокитнянського району Київської області. За активної участі працівників навчального закладу та студентів на полігоні почалось будівництво їдальні, адміністративного будинку, стадіону та спортивних майданчиків, будиночків для викладачів та студентів. З 1981 року в Синяві почав функціонувати студентський спортивно-оздоровчий табір „Топограф”.

    З 1958 року в технікумі розпочалась підготовка спеціалістів для зарубіжних країн. Було створено відділення іноземних студентів, яке підготувало близько 300 спеціалістів для 28 країн світу.

    Ретельний добір кадрів, формування педагогічного колективу однодумців, налаштованих на підготовку не лише спеціаліста, але й громадянина – було започатковано ще першими директорами навчального закладу Александровим Т.Ф. та Склярем П.П. і продовжено наступними його керівниками – Антоненком В.Д., Катющенком В.М., Романовським М.І. та Паранічем В.П.

    Педагоги навчального закладу пишаються більшістю своїх вихованців, що зберегли вірність обраній професії і працюють зараз за фахом в численних підприємствах України та за її межами. Значна кількість випускників, закінчивши після коледжу навчальні заклади третього та четвертого рівнів акредитації, працюють на керівних посадах в різних структурах галузі.

    Сьогодні Коледж є одним із провідних навчальних закладів нашого міста і входить як структурний підрозділ до складу Національного Авіаційного університету України. Спеціальності, за якими навчаються студенти коледжу, актуальні та потрібні і дають нашим випускникам змогу отримувати освіту належного рівня та бути конкурентоспроможними на ринку праці. Це – „Геодезичні роботи та експлуатація геодезичного обладнання”, „Картографічні роботи”, „Землевпорядкування”, „Діловодство”, „Організація перевезень і управління на автотранспорті”, „Розробка програмного забезпечення”, „Організація виробництва” та „Фінанси і кредит”. При цьому набір на навчання відбувається на основі базової середньої та повної загальної середньої освіти.

    З 2008 року крім освітньо-кваліфікаційного рівня „молодший спеціаліст” коледж проводить підготовку „бакалаврів” за напрямами „Геодезія, картографія та землеустрій” та „Фінанси та кредит”.

    Є Коледж на вулиці Дружківській,

    На Україні він один такий!

    Викладачів, сту
    25 апр 2012 в 17:25

    http://vk.com/topic-38241770_26301799

      Поточний час Пт Лист 22, 2024 6:52 am