Військові топографи

Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Форум військових геодизстів, топографів, картографів


  • Нова тема
  • Відповісти

Чорна Гора чи Піп Іван?

Yevhen
Yevhen
Admin


Кількість повідомлень : 1508
Дата реєстрації : 27.12.2014
Вік : 69
Звідки : Українець

Чорна Гора чи Піп Іван? Empty Чорна Гора чи Піп Іван?

Повідомлення автор Yevhen Нд Серп 20, 2017 7:06 pm

Чорна Гора чи Піп Іван?


Дуже часто у середовищі туристів котрі мандрують гірським хребтом Чорногора, що у Східних Карпатах, можна почути суперечки щодо назви однієї гори. Одні, називають її Чорною горою, інші - Попом Іваном. У відстоюванні своїх позицій, висуваються різні аргументи. Це перекази і легенди, почуті у місцевих мешканців, згадуються описи і мапи місцевості.

Метою написання даної статті є спроба розібратись в цій суперечці думок і доказів, а також більш глибоко пізнати історію краю. У свому маленькому дослідженні я користувався відкритими джерелами інфомації, знайденими у всесвітній мережі. Проглянуто більше трьох сотень різних історичних документів. Серед них мапи місцевості, наукові праці та художні описи того краю.

Особлива подяка моїй дружині Оксані за допомогу в написанні і редактуванні цієї статті. Подяка Віктору Верховинцю за надання деякої частини етнографічного матеріалу . Подяка Стефану Слуцькому за переклад деяких угорських описів. Подяка розробникам пошукової системі Google за допомогою котрої було знайдено 99% матеріалу, що розміщений у цій статті. Також подяка всім хто приймав участь в обговоренні першої редакції цієї статті. Багато критичних зауважень спонукало мене до більш глибокого вивчення даного питання. Як результат зявилась друга редакція статті про назву Чорна гора.

Друга редакція є суттєво доповненна. Додано більше сорока п'яти мап, залучено художні описи, а також багато давніх наукових праць і досліджень. Через великі розміри оригінальних мап і документів я був змушений вирізати фрагменти і робити невеличкий монтаж. У звязку з тим, що загальний розмір другої редакції статті перевищив 80Мб вирішено було розбити цю статтю на три частини, котрі висвітлювали б певний історичний період. Перша частина охоплює період до 1796 р., до розділу Речі-Посполитої. Друга - період XIX століття. Третя - висвітлює період від початку XX століття і до наших днів.

У статтю я включав усі мапи котрі міг знайти де було б вказано назву Чорна Гора або Піп Іван. Щодо історичних документів, таких як статті, описи де би зустірачались ці назви, то акцент зроблено на документах виданих до початку І Світової Війни. Пізніші документи, як правило, використовують інформацію і назви з більш ранніх видань.

Що ж, маю надію, що прочитати другу частину вам буде ще цікавіше а ніж першу.

http://www.karpaty.com.ua/?chapter=12&item=361
  • Нова тема
  • Відповісти

Поточний час Ср Травень 08, 2024 8:21 am