Військові топографи

Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Форум військових геодизстів, топографів, картографів


    Картографуючи Рогатин

    Yevhen
    Yevhen
    Admin


    Кількість повідомлень : 1509
    Дата реєстрації : 27.12.2014
    Вік : 69
    Звідки : Українець

    Картографуючи Рогатин Empty Картографуючи Рогатин

    Повідомлення автор Yevhen Нд Серп 04, 2019 2:18 pm

    Картографуючи Рогатин Gb_nr_10

    Картографуючи Рогатин: топографічна карта 1944 року

    Картографуючи Рогатин 213
    Аркуш із покажчиками до серії військових топографічних карт. Джерело: архів карт Військового географічного інституту.

    Є багато відомих прикладів німецького військового перепрофілювання польських карт для своїх інтересів до і під час Другої світової війни, чи то великомасштабні регіональні, кадастрові, або міські карти вулиць. Топографічна інформація протягом певного часу до Другої світової війни була доступна на картах в Польщі, як результат їх адміністративних та оборонних досліджень; дивіться, наприклад, на цьому веб-сайті регіональну регіональну карту 1926 року. Карта на цій веб-сторінці, взята з інтернеті-колекції архіву карт Військового географічного інституту, ілюструє німецьке військове використання покращених польських даних про зовнішні обриси земельних ділянок, водних шляхів, доріг та інших комунікаційних шляхів окупованого генерал-губернаторства в та неподалік від Рогатина.

    Картографуючи Рогатин 213
    Картографуючи Рогатин 312
    Контурні лінії, що зображують місцевість на схід від Рогатина та піднімаються до вершини Чортова Гора.

    На карті позначено Бережани (Brzeżany) і детально описано не тільки регіональний центр Бережан і Рогатин, але й інші більші містечка, включаючи Букачівці (Bukaczowce), Бурштин (Bursztyn), Козову (Kozowa), Підкамінь (Podkamien), Перемишляни (Przemyślany) і Зборів (Zborów). Масштабом 1:100,000, карта містить велику легенду символів польською мовою та переклад на німецьку мову. Червона сітка накладається на географічну інформацію, поєднуючи карту з німецької опорною мережею. Топографічні контурні лінії намальовані на більших 20 метрових підвищеннях, а також деяких менших 10 метрових підвищеннях, де нахил відносно плаский. На схід від центру міста позначена 350 метрова вершина Czortówa Góra (Чортова Гора); древній священний пагорб, який сьогодні є природним заповідником унікальної флори і багатовіковим джерелом для багатьох місцевих легенд.

    Картографуючи Рогатин 411
    Попередження на карті.

    Хоч і пронумерована як Grossblatt 416, ця карта згадує польські топографічні карти, на які вона посилається, в тому числі секцію P51.S39, що охоплює Рогатин. Примітка на верхньому правому краї пояснює її призначення: Німецька військова карта: Не призначена для публічності! Військове видання Nr. 1 v. II 44. Карта є артефактом як польської топографічної науки, так і німецької військової окупації.

    Це зображення карти 1944 року представлене у вигляді накладення на Bing Maps супутникових даних сучасного міста. Зображення є інтерактивним: панорамування і масштабування доступні за допомогою звичайних елементів управління «мишки» або жестів, в залежності від пристрою, а масштабування також доступно за допомогою кнопок +/- у верхньому лівому куті дисплея. Карта може стати прозорою за 10 кроків шляхом перетягування елемента управління в верхньому правому куті зображення.


    Картографуючи Рогатин 511
    Ця топографічна карта 1944 року є однією із серії історичних суміщуваних карт, включених до проекту «Картографуючи Рогатин: Географія як освітній ресурс».

    Переклад Вікторія Сергієнко.

    https://rohatynjewishheritage.org/uk/maps/1944-topographic/

      Поточний час Нд Лист 24, 2024 7:10 pm